Novinky‎ > ‎

11. - 13. 4. 2014 (Praha): Vychováváme děti a rosteme s nimi

Místo: Paspův sál, Nádražní 84, 150 54  Praha 5

Ubytování: vlastní. Otvíráme burzu vzájemného ubytování účastníků - to znamená, že účastníci z Prahy mohou nabídnout ubytování mimopražským účastníkům. Více v přihlášce.

Děti: děti se můžou účastnit semináře se svými rodiči (např. kojící se a spící miminka a batolata), dokud svými hlasovými projevy neruší seminář. Rodiče s plačícími či jinak rušícími dětmi budou žádáni o opuštění seminární místnosti s možností pobytu v přilehlé místnosti se zvukovým přenosem semináře.

Hlídání dětí: Po dobu se semináře bude v sousedním sále zřízena herna, kde můžou být s vašimi dětmi tatínkové, babičky nebo jiní vaši vlastní hlídači, můžete také využít našich hlídačů  a hlídaček za cenu 50,- za hodinu a dítě. Cena za hlídání se platí až na konci semináře, podle toho, jak vaše děti aktuálně opravdu byly hlídány. Svoje nároky na hlídání napište, prosím, do přihlášky, abychom měli připravený dostatečný počet hlídačů, hlídaček. V případě, že by byla naplněna kapacita herny, budou tam přednostně zůstávat děti hlídané našimi hlídači a hlídačkami, a děti, které nevydrží po celou dobu semináře bez maminky a potřebují proto být v její blízkosti, aby jí v případě potřeby mohly být předány. Proto si raději pro svoje hlídače a děti připravte alternativní program pro případ, že by se do herny nevešli. (o: Pokud už z přihlášek bude jasné, že kapacita herny nestačí, připravíme alternativní řešení.

Tlumočení: celý seminář bude simultánně tlumočen do češtiny.

Cena: 5000,- Kč. Cena zahrnuje možnost naslouchání střídajícího hlídajícího partnera. Pro ty, kteří se zároveň přihlásí na "Velikonoční pobyt s Naomi Aldort" sleva 20% z celkové ceny za oba semináře.

Přihlášky a další informace: peta.kutackovazavináč gmail.com

Časový rozvrh: pátek 14:00 - 19:00; sobota 9:00 - 12:00; 14:00 - 18:00; neděle 9:00- 12:00; 13:00 - 17:00 (může ještě dojít k drobným změnám (o:)


Náplň:

Jedná se o základní kurz Naomi Aldortové, který pomůže odstranit ze vztahů mezi rodiči a dětmi boj a přinese svobodu, pochopení a radost.

Všichni jsme mnoho let žili v pochybách o sobě. Příliš často jsme slyšeli, že bychom měli být jiní, než jsme. Když získáme pocit, že máme vlastní cenu a že jsme bezpodmínečně milováni a akceptováni, začneme být schopni vidět své děti takové, jaké skutečně jsou, a naučíme se vžívat do jejich pocitů.

Stejně jako mnoho z nás, také naše děti můžou dostávat zprávy, které jsme jim nechtěli předávat. Když si myslíme, že je učíme správnému chování, zodpovědnosti a podobně, říkáme jim přitom ještě něco jiného, něco, co svým hlasem přehluší všechno ostatní, co se jim snažíme sdělit. Říkáme jim: "Buď jiný, než jsi", "Nejsi v pořádku", "Nejsi dost dobrý", "Musíš se změnit" nebo "Život je boj". V tomto kurzu se naučíte žít v míru se sebou i se svým dítětem. Získáte schopnost oceňovat a přijímat a uvidíte svoje dítě vzkvétat a spolupracovat ne z donucení, ale na základě pocitu, že je "v pořádku".

Potom se naučíte nechat přirozený proces vývoje vašeho dítěte, aby šel svou cestou - tou nejlepší možnou, založenou na jeho vlastním vnitřním vedení. To se týká učení, stejně jako chování, dosahování cílů, domácích prací, komunikace a vůbec všeho v životě...

Seminář Vychováváme děti a rosteme s nimi vám pomůže jít ve výchově dětí tím směrem, kterým si přejete. Zbaví vaši rodinu výchovných bojů a nepříjemností, a přinese sílu, plynutí v míru a štěstí. Když jsou vaše děti spokojené samy se sebou a vy jste spokojení s nimi i sami se sebou - všichni vzkvétají.

Konkrétní rodičovské problémy, kterými se budeme zabývat:

Pláč, záchvaty zlosti, agrese, sourozenci, spolupráce bez trestů a odměn, uspávání a spánek, kojení, jídlo, učení, volba vzdělávání, potřeby rodičů,... a mnoho dalších témat, která si s sebou přinesete vy.