Novinky‎ > ‎

Velikonoční pobyt s Naomi Aldort

V tomto semináři se ponoříme hlouběji do sebe a naučíme se nacházet odpovědi ve svém nitru.

Kdy
: 18.-21.4. 2014

Kde: u Máchova jezera - v rekreačním areálu Poslův mlýn, Doksy http://www.posluvmlyn.cz/

Děti:
Jejich účast je vítána. Můžou být i v seminární místnosti se svými rodiči (např. kojící se a spící miminka a batolata), dokud svými hlasovými projevy neruší seminář. Rodiče s plačícími či jinak rušícími dětmi budou žádáni o opuštění seminární místnosti s možností pobytu v přilehlé místnosti se zvukovým přenosem semináře.

Hlídání dětí: V blízkosti seminární místnosti bude zřízena herna, celý areál i krásné okolí nabízí mnoho možností pro vyžití dětí. V případě zájmu budou pro děti připraveny tvořivé dílny s velikonoční tématikou. Pokud nemáte nikoho, kdo by se o vaše děti po dobu semináře mohl starat, můžete využít našich hlídačů  a hlídaček - ať už na celou dobu nebo příležitostně - za cenu 50,- za hodinu a dítě. Cena za hlídání se platí až na konci semináře, podle toho, jak vaše děti aktuálně opravdu byly hlídány. Svoje nároky na hlídání napište, prosím, do přihlášky, abychom měli připravený dostatečný počet hlídačů, hlídaček.


Tlumočení: celý seminář bude simultánně tlumočen do češtiny.

Cena za seminář (lektorné):
5000,- Kč. Cena zahrnuje možnost naslouchání střídajícího hlídajícího partnera. Pro ty, kteří se zároveň přihlásí na pražský seminář "Vychováváme děti a rosteme s nimi" sleva 20% z celkové ceny za oba semináře.

Ubytování a stravování:
ubytování ve tří až šestilůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbách (budovy C a D). Rodiny dostanou automaticky pokoj sami pro sebe (pokud přímo neuvedou v přihlášce, že by ho chtěli s někým konkrétním sdílet), samostatné maminky a tatínky s dětmi a jednotlivci bez dětí se budeme snažit co nejšetrněji slučovat - svoje přání k tomu můžete uvést v poznámkách v přihlášce. Strava bude bezmasá, pro ty, kteří by si raději připravovali jídlo vlastní, bude k dispozici společná kuchyňka.
Ceny (uvedené ceny jsou za celý pobyt - od pátku do pondělí, první jídlo je páteční večeře, poslední pondělní oběd):
s plnou penzí: dospělý 1020,-; dítě nad 6 let 810,-; dítě 4-6 let 690,-; děti do čtyř let bez nároku na lůžko a stravu zdarma
bez jídla: dospělý 660,-; dítě nad 6 let 600,-; dítě 4-6 let 480,-; pes: 30,-/den

Časový rozvrh: pátek odpoledne - příjezd, seznámení, diskuse mezi účastníky; sobota+neděle - 9-12; 14-18; 20-22 tematické bloky; pondělí - 9-13 tematické bloky, odpoledne možná ještě osobní konzultace (cena za případné osobní konzultace není součástí účastnického poplatku)

Náplň:
Seminář pro pokročilé je pro ty, kteří se již v učení Naomi dobře orientují a jsou připraveni si osvojit dovednost nacházet své vlastní odpovědi a osvobodit se od omezujících myšlenek, které jim jsou na překážku v rodičovství. Nepůjde už o to získat odpovědi od Naomi, ale o to naučit se objevit svou vlastní moudrost, nezatíženou emočními omezeními a přesvědčeními. Cílem semináře pro pokročilé je, abyste si osvojili dovednost vytvářet si své vlastní odpovědi. Budeme pracovat na jednotlivých problémech účastníků, ale ne tak, že by Naomi poskytovala odpovědi, ale tak, že půjdeme do hloubky, zaměříme se na slabá místa a dostane se nám nového vhledu, kdy rodič vidí, co do té doby neviděl.
Témata, která určitě padnou: svobodné vzdělávání (unschooling), obvyklé chyby rodičů inspirujících se Naomi, aplikace učení Naomi na vztahy mezi dospělými, komunikace, která mění napětí v lásku, emoce, agrese, chování, sourozenci, vedení, emoce a potřeby rodičů: jak respektovat svoje dítě i sami sebe, atd.
Součástí semináře bude mnoho cvičení, modelování situací, terapeutických her.
Seminář bude nahráván a všichni účastníci dostanou nahrávky.


Seminář pro pokročilé se bude točit okolo potřeb, otázek a příběhů účastníků. Svým způsobem bude celý o vašich otázkách, přímé odpovědi ode mě ale nedostanete. Namísto toho s vámi bude Naomi do hloubky zkoumat, co vám brání vidět odpovědi a bude vás učit, jak najít svoji vnitřní moudrost.

Řešit budeme příběhy o problémech s chováním, spánkem, učením a sourozenci, o unschhoolingu, manželství, sexu, příbuzných, sociálních kontaktech atd... Prostě co vás bude zajímat. Zároveň vy budete těmi, kdo najde odpovědi a stane se svým vlastním rodičovským guru.

S vašimi příběhy a otázkami budeme dělat následující (pořadí se může změnit a možná něco přidáme podle vašich potřeb):


První den:

uvědomění si vaší automatické rezistence k realitě s vašimi dětmi

uvědomění si našich očekávání, která brání našemu vhledu a propojení

uvědomění si obav, které vyživují tato očekávání a zapřičiňují odpor k realitě

poznání strategií naší mysli, které nás udržují v nevědomí

síla nekonečného odpouštění

objevování našeho vědění

divadelní scénky (zábavné a zároveň silné), jejichž prostřednictvím se budeme učit plynout: „přijmout nabídku“Druhý den:

rozlišení moci od ovládání

význam převzetí plné odpovědnosti; veliká úleva a radost

přehrávání scének z rodin – na základě vašich příběhů – za účelem nalezení a odstranění destruktovních vzorců

osvobození se od hledání uznání

umění být šťastný a jak to modelovat, aby se dítě naučilo usilovat o radost

umění přijímat kritiku a nadšeně na ni reagovat

hraní si na to, že vy nejste vy za účelem osvobození se od ega

objevení zdí, které nám brání prolomit se na svoboduTřetí den:

Jak se stát svému dítěti psychologem prostřednictvím terapeutických her zaměřených na různé problémy s chováním a emocemi (mnoho příkladů a her)

Těšit se z toho, když se věci nedaří

Naučit se být tím, kým jsme

sdílení a posilování


Alternativní náplň: Je možné na seminář přijet jen za účelem setkání se s dalšími podobně smýšlejícími lidmi, ale neúčastnit se bloků s Naomi. V takovém případě zaplatíte jen za ubytování a stravu, nebudete však mít přístup na přednášky a diskuse s Naomi.

Přihlášky a další informace: peta.kutackova zavináč gmail.com